ARAMA

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şe...

Geri

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Satranç Turnuvası düzenlendi.

23-24 Mart tarihleri arasında Dalaman Cumhuriyet İlkokulu Konferans Salonunda 109. Yılında “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Satranç Turnuvası” düzenlendi. Düzenlenen turnuvaya katılan Belediye Başkanımız Muhammet KARAKUŞ dereceye giren sporculara ödüllerini takdim ederek, başarı dileklerinde bulundu.
Turnuva sonucunda, 8 yaş kategoride; Aras ARABACI birinci, Oğuz SARIKAYA ikinci, Umut Rüzgar ZOR üçüncü, 10 Yaş kategoride; Ömer Can UYSAL birinci, Göktuğ AYDOĞAN ikinci, Enes TOKCAN üçüncü, 12 Yaş kategoride; Hasan Fırat KARABULUT birinci, Kadir Tamer AKÇAR ikinci, Kemal Doruk YILMAZ üçüncü, Açık Kategoride; Yusuf Arel AKDENİZ birinci, Enes Deniz YURTSEVEN ikinci oldu. Turnuvada dereceye giren tüm sporculara düzenlenen törenle Dalaman Belediye Başkanı Muhammet KARAKUŞ tarafından kupa ve madalyaları verildi.
Dalaman Belediye Başkanı Muhammet KARAKUŞ, törende yaptığı konuşmada Dalaman Belediyesinin gençlerimizi ve sporcularımızı her zaman desteklediğini, benzer organizasyonların devamı adına Gençlik Merkezinin en kısa zamanda faaliyete başlayacağını hatırlattı. Dalamanın gençleri için yapılacaklar içinde bunun henüz başlangıç olduğunu belirten Başkan KARAKUŞ yarı olimpik kapalı yüzme havuzu yapılması ve Dalaman Stadının tamamen yenilenmesi için Gençlik ve Spor Bakanlığından 100 Milyonluk yatırım sözü alındığı müjdesini de verdi. Başkan KARAKUŞ katılan tüm sporcuları tebrik ederek başarılarının devamını diledi.