ARAMA

Akkaya Vadisi

Geri
Akkaya Vadisi

Dalaman ilçe merkezinin 12 kilometre kuzeyinde yer alan bir doğa harikasıdır. Dalaman gezilecek yerler listesine mutlaka eklenmesi gereken bu cennet, Dalaman Havalimanı’nın yalnızca 15 – 20 kilometre kuzeyinde konumlanmaktadır. Dolayısıyla ulaşım oldukça kolay! Doğa içerisinde sessiz ve huzurlu zaman geçirmek için mükemmel bir seçenek olan Akkaya Vadisi’nde, restoran, botanik bahçe, at padoku gibi farklı yerler bulunuyor.

Vadide, göl ve dağın birleşiminden oluşan harika bir manzara eşliğinde, tekne turu, kano turu, atlarla birlikte gezi turu, yürüyüş ve trekking turları, bisiklet turları gibi pek çok aktiviteye katılabilirsiniz. Bölge içerisinde yıllardır hizmet veren büyük bir restoran bulunuyor. Akkaya Garden Restoran, 10 bin metrekarelik bahçesi ve 400 metrekarelik kapalı alanıyla toplam 250 kişiyi ağırlayabiliyor. Restoranda hafta sonu mükellef bir kahvaltı yapabileceğiniz gibi Türk ve Avrupa mutfağından seçilmiş özel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Az bilindiği için vadiye ”gizli vadi” denilmektedir. Tamamen doğayla baş başa kalabileceğiniz bir vadi. Vadide genelde yabancı nüfus bulunuyor çünkü burayı ilk keşfeden ve yerleşen onlar olmuştur. Akkaya Vadisi’nde at binebilir, kanolarla gezintiye çıkabilirsiniz.